Káva v tehotenstve a počas dojčenia

EBENICA MAMMIE - MAMIČKOVSKÁ KÁVA - káva v tehotenstve a počas dojčenia

 • ŠETRNE ZBAVENÁ KOFEÍNU POMOCOU PRÍRODNÝCH LÁTOK
 • BEZPEČNÁ PRE VÁS I VAŠE DIEŤATKO
 • CERTIFIKOVANÁ KVALITA
 • HAND MADE VÝROBA
 • JEDINEČNE LAHODNÁ CHUŤ
 • V PREDAJI V LEKÁRŇACH

 

Milé mamičky, budúce mamičky a oteckovia,

počas najkrajších chvíľ života každej ženy, t.j. tehotenstva a dojčenia bábätka, sa organizmus ženy stáva ešte jemnejším a citlivejším. Mnoho jedál, nápojov a milovaných dobrôt sa obmedzuje a odsúva stranou, pretože každá mamička chce svojej ratolesti poskytnúť tú najlepšiu výživu.
Jednou z veľmi často diskutovaných tém je aj káva počas tehotenstva a dojčenia.

Avšak pozor!
Nielen počas tehotenstva a dojčenia sa odporúča nepiť kofeínové nápoje, ale už počas samotnej prípravy na otehotnenie je vhodné, aby žena obmedzila kofeín na minimum. Kofeín totiž vplýva na prekrvenie stien maternice a týmna správne uhniezdenie vajíčka v materinici. 

Po samotnom otehotnení sa mnoho mamičiek ocitne v situácii, kedy si svoju milovanú šálku kávy nedoprajú, najmä z dôvodu opatrnosti a starostlivosti o budúce bábätko. Táto opatrnosť je na mieste. Potvrdzujú to mnohé medicínske štúdie, ktoré odporúčajú  vyhýbať sa kofeínu v tehotenstve a počas dojčenia. Mamičky počas tohto obdobia citlivo reagujú na prítomnosť kofeínu v nápojoch a jedlách.
Preto smerujú odporúčania lekárov k obmedzeniu príjmu kofeínu počas tehotenstva a dojčenia.

Mamičky v tomto období častokrát siahajú po rôznych náhradách kávy, ako sú napríklad kávovinové zmesi čakanky a podobne. Chuťovo a zložením však tieto nápoje kávu len pripomínajú. Tie mamičky, ktoré sú zvyknuté na naozaj kvalitnú kávu pripravovanú zo zrnkovej alebo mletej kávy - t.j. espresso, prekvapkávanú kávu, zalievanú kávu alebo filtrovanú kávu (pozor instantnú kávu do tohto zoznamu nezaraďujeme práve z dôvodu nízkej kvality), však mnoho možností doteraz nemali.

Tento problém sme vďaka mamičkám z nášho okolia identifikovali a pri príprave našich produktov sme si za svoju strategickú výrobkovú líniu vybrali práve kávu vhodnú v tehotenstve a počas dojčenia.

Ak našu kávu EBENICA ešte nepoznáte, vedzte, že káva EBENICA patrí do kvalitatívne najvyššieho stupňa kávy označovaného ako prémiová odrodová káva (premium gourmet coffee). Znamená to, že vo všetkom, čo robíme, kvalita produktu - teda kávy, hrá pre nás tú najdôležitejšiu úlohu. Viac o charakteristikách kávy EBENICA nájdete v sekcii KÁVA EBENICA v ľavom menu.


Okrem rady kofeínových káv, sme pripravili práve
pre mamičky v tehotenstve a počas dojčenia
špeciálnu bezkofeínovú kávu
EBENICA MAMMIE


Ako už sám názov napovedá, jedná sa o "mamičkovskú kávu". Z pohľadu trhu kávy sa jedná o úplne nový a unikátny produkt – novú kategóriu v ponuke kávy.

Čím je teda táto káva taká jedinečná a charakteristická?

Ako aj ostatné kávy EBENICA prešla EBENICA MAMMIE laboratórnymi testami v renomovaných laboratóriách na Slovensku a v Českej republike s významne pozitívnymi výsledkami, ktoré preukázali jej kvalitu.

EBENICA MAMMIE je

 • prémiová odrodová bezkofeínová káva vhodná pre mamičky počas tehotenstva a dojčenia
 • je BEZPEČNÁ pre Vás i Vaše dieťatko nielen vďaka svojej kvalite, hand-made výrobe ale najmä vďaka šetrnému odstráneniu kofeínu pomocou prírodných látok bez použitia umelých chemikálií
 • niekoľkonásobne znižuje riziko poškodenia rastu plodu dieťaťa v porovnaní s kofeínovou kávou1
 • obsahuje prírodné antioxidanty2
 • laboratórne a bakteriologicky testovaná a certifikovaná2, 3

Káva EBENICA MAMMIE je predávaná ako zrnková a mletá káva.

Od marca 2011 je káva EBENICA MAMMIE predávaná v lekárňach. Distribúciu do lekární zabezpečuje spoločnosť Phoenix – Zdravotnícke zásobovanie.

 

 

1 - Maternal caffeine intake during pregnancy and risk of fetal growth restriction: a large prospective observational study, CARE Study Group, BMJ 2008;337:a2332 doi:10.1136/bmj.a2332.

2 - INSTITUT PRO TESTOVÁNÍ A CERTIFIKACI, a.s., Zlín, Česká republika, Zkušební protokol č.j. 482100202

3 - Ekologické laboratória - EL spol. s r.o., Akreditované skúšobné laboratóriá, POS 10/17636, 10/17471: 12/2010.

 


AKTUALITY
Boli sme na GurmánFeste
viac...
EBENICA partnerom jednej z najprestížnejších súťaží vín Concours Mondial de Bruxelles
viac...
všetky aktuality

"Vyvíjame maximálne úsilie,
aby sme vám, jedinečným ľuďom,
ktorým záleží na kvalite a zdraví,
priniesli každodenný zmyslový zážitok
v podobe prémiovej odrodovej kávy EBENICA."

2010 © Káva EBENICA ® coffee,  všetky práva vyhradené.
Obsah www stránky je možné používať len so súhlasom majiteľa
Všeobecné obchodné podmienky