KVALITNÁ KÁVA EBENICA

Káva Ebenica patrí kvalitatívne do najvyššieho stupňa medzinárodnej škály kvality kávy označovanej ako „prémiová odrodová káva“ (ang. Premium gourmet/specialty coffee).  

Jedným z našich prvoradých cieľov je prinášať vám jedinečný produkt v najvyššej kvalite. Preto sme v zmysle tohto zámeru vyvinuli EBENICA COFFEE QUALITY STANDARDS, t.j. štandardy a charakteristiky kávy EBENICA, ktoré zaručia jej kvalitatívne zaradenie do najvyššej kategórie.

Niektoré štandardy sme dokonca nastavili omnoho prísnejšie a striktnejšie v porovnaní s bežne zaužívanými štandardmi ostatných značiek kávy.

 

Pôvod

Každá káva EBENICA má jedinečné zloženie, ktoré určuje najmä jej chuťové vlastnosti. Geografická špecifikácia každej kávy je uvedená na obale, rovnako tak vo všetkých propagačných materiáloch. Vždy uvádzame kontinent, resp. subkontinent pôvodu danej kávy. Presné geografické určenie zloženia blendov kávy EBENICA je samozrejme predmetom výrobného tajomstva.
Všetky kávy značky EBENICA sa skladajú len zo 100% Arabica káv.


Ručný zber

Šetrné zaobchádzanie so zrnami od samotného začiatku je samozrejme pre výsledný produkt veľmi dôležité. Preto uprednostňujeme kávy, ktoré sú zbierané ručne, bez použitia priemyselných strojov a zariadení.


Nákup na špecializovaných kávových burzách a u odborných obchodníkov

Čerstvosť kávy je pre výsledný pôžitok jedným z kľúčových faktorov. Preto je káva EBENICA dovážaná na Slovensko v zelenej podobe, t.j. nepražená. Pochádza od špecializovaných obchodníkov a z kávových búrz. Tým zaručujeme, že praženie, balenie a predaj s následnou konzumáciou sú v časovo blízkej dobe a káva si tak uchováva svoje najlepšie vlastnosti.


Praženie na tradičnom bubnovom pražiacom stroji

Naše zameranie na najvyšší kvalitatívny segment kávy nás zaväzuje k jej dôkladnému spracovaniu. Vďaka tomu pražíme kávu v malých množstvách na tradičnom bubnovom pražiacom stroji. Celý proces spĺňa charakteristiky ručnej manufaktúrnej výroby. Tak vieme zaručiť starostlivý prístup a kontrolu procesu praženia.
EBENICA sa praží na Slovensku v pražiarni Barzzuz v Banskej Bystrici.

 

Triedenie zŕn

Samotnému praženiu kávy predchádza selekcia zŕn, pri ktorej sú odstránené prípadné nevhodné zrná. Rovnako tak je káva triedená aj po upražení - kvôli nedostatočne alebo príliš upraženým zrnám kávy.

 

Kávové zrná

Kvalitu kávy je možné zistiť už na prvý pohľad. Veľkostne vyvážené, celistvé, nepopraskané a rovnomerne upražené zrná s jemným leskom sú prejavom toho, že je vo vašich rukách káva výbornej kvality. Naopak, malé, polámané, farebne odlišné zrnká predstavujú nižší stupeň akosti.

 

Vnútorný obal

Káva EBENICA je zabalená v špeciálnych ochranných baleniach s ventilom patentovaným firmou Bosch. Každé vrecko je dôkladne uzavreté tepelným zvarom, ktorý zabraňuje spolu s Bosch ventilom preniknutiu prebytočného vzduchu, svetla a strate arómy kávy. Forma ochranného balenia je veľmi dôležitá pre uchovanie chuťových a vôňových vlastností káv. Rôzne náhrady napr. v podobe zatáčacích manžiet nie sú pre čerstvosť kávy vhodné. Preto po otvorení kávy doporučujeme ochranný obal čo najdôkladnejšie uzavrieť, aby sa zabránilo preniknutiu svetla a vzduchu, ktoré by zapríčinili zvetranie kávy.

 

Vonkajší obal

Keďže je káva EBENICA úšľachtilou dámou, odeli sme ju do jedinečných šiat.
Vonkajší obal spotrebiteľských balení potvrdzuje najvyššiu kvalitu obsahu. Myslíme si totiž, že si takýto výnimočný prémiový produkt zaslúži jedinečný moderný a nezameniteľný obal.


AKTUALITY
Boli sme na GurmánFeste
viac...
EBENICA partnerom jednej z najprestížnejších súťaží vín Concours Mondial de Bruxelles
viac...
všetky aktuality

"Vyvíjame maximálne úsilie,
aby sme vám, jedinečným ľuďom,
ktorým záleží na kvalite a zdraví,
priniesli každodenný zmyslový zážitok
v podobe prémiovej odrodovej kávy EBENICA."

2010 © Káva EBENICA ® coffee,  všetky práva vyhradené.
Obsah www stránky je možné používať len so súhlasom majiteľa
Všeobecné obchodné podmienky