Gurmánska káva Ebenica

KÁVA EBENICA JE JEDINEČNOU DÁMOU VO SVETE KÁVY.

ELEGANTNOU EBENOVOU DÁMOU.

Ušľachtilosť a hodnota ebenového dreva sú pre kvalitu kávy EBENICA významnou inšpiráciou.

 

Za vznikom kávy Ebenica stojí zámer priniesť slovenským gurmánom zážitok v podobe kávy najvyššej svetovej kvalitatívnej kategórie a pozdvihnúť kultúru pitia kávy na Slovensku a v ostatných európskych krajinách.

Káva Ebenica je vďaka svojmu ušľachtilému pôvodu, ručnému zberu, kvalitnému tradičnému spracovaniu, praženiu a baleniu skutočne jedinečnou voľbou pre všetkých, ktorí dokážu oceniť hodnotu rôznych chuťových variácií. 
Počnúc jemnou a chuťovo čistou kávou EBENICA PIANO, cez mimoriadne vyváženú, sladko-vínnu chuť kávy EBENICA HARMONELLE až po intenzívnu, tabakovo-zemitú EBENICA INTENSIVO.

 

 NAJVYŠŠIA KVALITA

Káva Ebenica patrí kvalitatívne do najvyššieho stupňa medzinárodnej škály kvality označovanej ako „prémiová odrodová káva“ (ang. Premium gourmet/specialty coffee).  Je to dané jednak pôvodom kávy – pochádza z najlepších kávových plantáží Južnej, Latinskej Ameriky, Afriky a Ázie, rovnako zložením, spracovaním a samozrejme balením.

Predávame len zrnkovú alebo mletú kávu, ktoré ponúkajú to najlepšie z kávových zŕn. Želáme si však, aby sa kultúra pitia kávy a kávové vybavenie našich domácností zlepší natoľko, že budeme môcť v budúcnosti predávať len zrnkovú kávu, ktorá je z pohľadu kvality tou najlepšou variantou.

 

ZBER A SPRACOVANIE

Káva EBENICA pochádza z plantáží Južnej, Latinskej Ameriky a Afriky, kde sú zrná ručne zberané. Ručný zber je prvý dôležitý znak kvality kávy EBENICA. Následne kávové zrná ešte v zelenej podobe putujú cez špecializované svetové kávové burzy do pražiarne, kde kávu EBENICA spracuje majster pražiar tradičným spôsobom na bubnovom pražiacom stroji v pražiarni Barzzuz. Procesu praženia predchádza triedenie zŕn, rovnako tak je triedená aj upražená káva. Samotná výroba má charakter ručnej manufaktúry, ktorá zabezpečuje najvyššiu kvalitatívnu úroveň kávy EBENICA.

 

BALENIE

Pre zachovanie všetkých dôležitých vlastností kávy EBENICA kladieme mimoriadny dôraz na jej balenie. Samotná káva je balená v špecializovaných kávových vreckách s profesionálnym jednocestným ventilom patentovaným firmou Bosch, ktorý reguluje "dýchanie" kávy po upražení. Tým sa významne  zachová aróma a čerstvosť kávy. 

Vrecká sú ďalej vložené do samotného predajného obalu s informáciami pre spotrebiteľov. Poslednú vrstvu tvorí ochranná fólia.

Pred tým, ako je káva EBENICA doručená do predajní a k vám, prejde každé balenie výstupnou kontrolou a je označené dátumom praženia a dátumom spotreby.

Považujeme za veľmi dôležité informovať vás, milovníkov kvalitnej kávy, nielen o dátume spotreby, ale aj o tom, kedy bola káva upražená. Zámerne sme v zmysle dodržania našich vysokých štandardov kvality, sprísnili kritériá spotreby a odporúčame spotrebovať kávu do 1 roka od praženia namiesto štandardne zaužívaných 2 rokov. Čerstvosť je totiž taktiež významným prvkom kvality kávy.

 

PO OTVORENÍ BALENIA

V prípade, že ste si kúpili jednu z káv EBENICA, čaká Vás po otvorení balenia niekoľko príjemných pocitov:
- výnimočná vôňa
- pohľad na zdravé upražené zrná, na ktorých si môžete všimnúť jemný lesk - jedná sa o malé čiastočky olejov, ktoré sa extrahujú pri pražení
- v prípade mletej kávy uvidíte rovnomerne namleté kávové zrniečka konzistentnej farby. Káva EBENICA je mletá v hrúbke zrnitosti vhodnej pre väčšinu domácich a kancelárskych espresso kávovarov, rovnako tak i pre zalievanú kávu.
- a samozrejme tou najdôležitejšou časťou Vášho vnemového príbehu je samotná chuť kávy.
Každá káva EBENICA je pripravená so starostlivosťou a ohľadom na chute Vás, milovníkov kávy. Viac informácií o tom, ktorá káva je pre Vás ta pravá, nájdete v popise jednotlivých káv. Najistejším vodítkom výberu tej "Vašej" kávy je však Vaša priama skúsenosť...preto ochutnajte prémiovú odrodovú kávu EBENICA.

 


AKTUALITY
Boli sme na GurmánFeste
viac...
EBENICA partnerom jednej z najprestížnejších súťaží vín Concours Mondial de Bruxelles
viac...
všetky aktuality

"Vyvíjame maximálne úsilie,
aby sme vám, jedinečným ľuďom,
ktorým záleží na kvalite a zdraví,
priniesli každodenný zmyslový zážitok
v podobe prémiovej odrodovej kávy EBENICA."

2010 © Káva EBENICA ® coffee,  všetky práva vyhradené.
Obsah www stránky je možné používať len so súhlasom majiteľa
Všeobecné obchodné podmienky