Zoznámte sa: EBENICA v novom šate

Prečo sme sa rozhodli redizajnovať

Kvalitný obsah je základ. O vlastnostiach kávy sa presvedčíte, keď ju pocítite na jazyku, vdýchnete jej lákavú vôňu. Ako však dosiahnuť, aby vám kávička ulahodila aj na prvý pohľad?

Túto úlohu plní práve balenie. Skôr, než si pripravíte prvú šálku, siahnete po obale, ktorý sa vám v mene značky prihovára. Už pri zrode kávy EBENICA sme si povedali, že chceme dať ľuďom na známosť: Táto kvalitná káva stojí za vašu pozornosť! Výborne nám na tento účel poslúžili aj obaly v pôvodnom dizajne, na ktoré si naši verní zákazníci určite spomínajú:

Každý druh kávy mal svoju charakteristickú farebnosť a obrázok z kávových zŕn. Logo EBENICA sme navrhli s nádychom rukou písanej elegancie. O tieto prvky sme sa opierali aj pri dizajne webovej stránky, špeciálnych darčekových balení, tlačových materiálov a ďalších výstupov. Pôvodná grafika sa stretla s pozitívnym ohlasom zákazníkov aj odbornej verejnosti. Návrh obalov sa dokonca dostal do finále Národnej ceny za dizajn 2011.

Ubehli 4 roky a my sme si uvedomili, že dozrel čas dať značke modernejší šat. Inšpirovali ste nás k tomu vy, naši zákazníci, a experti, s ktorými sme začali diskutovať o redizajne. V rozhodnutí nás podporil aj prieskum realizovaný v spolupráci s reklamnou agentúrou MARK BBDO.

O výsledok práce nás a našich spolupracovníkov sa teraz delíme s vami. Na svete sú moderné obaly, ktoré si zároveň zachovali osvedčené prvky z pôvodného návrhu. Ostali sme pri charakteristických farbách jednotlivých druhov a písanej podobe loga. Nové logo sme však zasadili do ebenovej čiernej, ktorá dodáva noblesu všetkým baleniam.

Obrazce z kávových zŕn vystriedali úchvatné makro zábery. Pohľad na kávu z inej perspektívy. Prúd lahodného espressa, vírenie kvapiek na hladine – v jedinej šálke sa ukrýva celý kávový svet. Kávu EBENICA tak teraz môžete spoznať skutočne zblízka! O fotení vizuálov s profesionálnou food & drink fotografkou Táňou Hojčovou si môžete prečítať tu.

Na základe vašich tipov sme upravili aj portfólio. Malé balenia s hmotnosťou 220 g ponúkame v tzv. mäkkom balení, ktoré ocenia zákazníci pri pravidelných nákupoch kávy do domácnosti. Nové balenie obsahuje aj praktický zip-lock uzatvárací systém, ktorý udrží kávu dlhšie čerstvú. Úspornosť mäkkého balenia sa premieta aj do výhodnejšej ceny. Darčekové balenie naopak poteší pri špeciálnych príležitostiach. Kilogramové balenia máme pre vás „v mäkkom“ aj naďalej.

Necháte sa zlákať?

Sme si istí, že nová EBENICA vám padne do oka.